Sant Josep acoge este lunes la Fiesta de Campeones del Fútbol de Ibiza y Formentera

La Federación hará entrega de 75 trofeos de campeón y subcampeón de liga y copa de fútbol y fútbol sala base a 43 equipos

Imagen de la fiesta del año pasado en Sant Antoni.

Imagen de la fiesta del año pasado en Sant Antoni. / FFIB

Rubén J. Palomo

Rubén J. Palomo

El campo de fútbol de Sant Josep acoge este lunes, a partir de las 18,30 horas, la Fiesta de Campeones del Fútbol de Ibiza y Formentera, donde se hará entrega de los títulos de campeón y subcampeón a los equipos que han conquistado las ligas y copas de las diferentes categorías del fútbol y del fútbol sala pitiusos. La gala, organizada por la Federació de Futoblo de les Illes Baleares (FFIB) y la delegación insular, pone fin a la temporada 2023-24 con la entrega de 75 trofeos de campeón y subcampeón de liga y copa de fútbol y fútbol sala base a 43 equipos.

Esta es la relación de los equipos premiados por categorías:

CATEGORIA FUTBOL SALA INFANTIL/ALEVÍ FEMEN

Subcampió Copa FFIB Peña Deportiva

Campió Copa FFIB Cosmitos Esportiu “C”

CATEGORIA FUTBOL SALA INFANTIL FEMENÍ

------------------------------------------------------------

Subcampió Lliga Peña Deportiva

Campió Lliga Isleñas

CATEGORÍA FUTBOL SALA ALEVÍ FEMENÍ

--------------------------------------------------------

Subcampió Lliga Cosmitos Esportiu “B”

Campió Lliga Cosmitos Esportiu “A”

CATEGORIA FUTBOL SALA INFANTIL/ALEVÍ MASCULÍ

-----------------------------------------------------------------------

Subcampió Copa FFIB Isleñas “B”

Subcampió Lliga i Campió Copa FFIB Isleñas “C”

Campíó Lliga Ibiza Fútbol Sala

CATEGORIA FUTBOL SALA BENJAMÍ/PREBENJAMÍ MASCULÍ

---------------------------------------------------------------------------------

Subcampió Lliga i Subcampió Copa FFIB Isleñas “B”

Campió Lliga i Campió Copa FFIB Ibiza Fútbol Sala

CATEGORIA PREBENJAMÍ SUB-7

----------------------------------------------

Subcampió Copa FFIB Puig d’en Valls

Subcampió Lliga i Campió de la Copa FFIB Udé Ibiza

Campió Lliga Portmany

CATEGORIA PREBENJAMÍ PREFERENT

-------------------------------------------------------

Subcampió Copa FFIB Preferent Inter Ibiza

Subcampió Lliga Preferent Insular

Campió Lliga Preferent i Campió Copa FFIB Preferent Penya Independent

CATEGORIA PREBENJAMÍ DIVISIÓ D’HONOR

---------------------------------------------------------------

Subcampió Lliga Divisió d’Honor, Campió Copa FFIB Divisió d’Honor i Subcampió del Campionat d’Eivissa i Formentera Portmany

Campió Lliga Divisió d’Honor, Subcampió Copa FFIB Divisió d’Honor i Campió del Campionat d’Eivissa i Formentera Cedé Ibiza Islas Pitiusas

CATEGORIA BENJAMÍ SUB-9

-----------------------------------------

Subcampió Lliga Benjamí 1ª Regional Insular

Campió Lliga Benjamí 1ª Regional Sant Jordi

Subcampió Lliga Benjamí Preferent i Subcampió Copa FFIB Peña Deportiva

Campió Lliga Benjamí Preferent i Campió Copa FFIB Portmany

CATEGORIA BENJAMÍ PREFERENT

------------------------------------------------

Subcampió Lliga Preferent Sant Carles

Campió Lliga Preferent Inter Ibiza

CATEGORIA BENJAMÍ DIVISIÓ D’HONOR

---------------------------------------------------------

Subcampió Lliga Divisió d’Honor, Subcampió Copa FFIB i Campió del Campionat d’Eivissa i Formentera Portmany

Campió Lliga Divisió d’Honor, Campió Copa FFIB i Subcampió del Campionat d’Eivissa i Formentera Udé Ibiza

CATEGORIA ALEVÍ SUB-11

--------------------------------------

Subcampió Lliga Sub-11 Puig d’en Valls

Campió Lliga Sub-11 Peña Deportiva

CATEGORIA ALEVÍ PREFERENT

--------------------------------------------

Subcampió Lliga Preferent Sant Carles

Campió Lliga Preferent Insular “A”

CATEGORIA ALEVÍ DIVISIÓ D’HONOR

------------------------------------------------------

Subcampió Lliga Divisió d’Honor, Subcampió Copa FFIB Divisió d’Honor i Subcampió del Campionat d’Eivissa i Formentera Portmany “A”

Campió Lliga Divisió d’Honor, Campió Copa FFIB Divisió d’Honor i Campió del Campionat d’Eivissa i Formentera Udé Ibiza “A”

CATEGORIA INFANTIL 1ª REGIONAL

---------------------------------------------------

Subcampió Lliga 1ª Regional i Subcampió del Campionat d’Eivissa i Formentera Puig d’en Valls

Campió Lliga 1ª Regional i Campió del Campionat d’Eivissa i Formentera Udé Ibiza “B”

CATEGORIA INFANTIL PREFERENT

-------------------------------------------------

Subcampió Lliga Preferent i Subcampió del Campionat d’Eivissa i Formentera Portmany Atlètic

Campió Lliga Preferent i Campió del Campionat d’Eivissa i Formentera Udé Ibiza “A”

CATEGORIA CADET 1ª REGIONAL

------------------------------------------------

Subcampió Copa FFIB 1ª Regional Penya Independent

Subcampìó Lliga 1ª Regional, Campió Copa FFIB 1ª Regional i Campió del Campionat d’Eivissa i Formentera Rápid “A”

Campió Lliga 1ª Regional i Subcampió del Campionat d’ Eivissa i Formentera Santa Eulalia

CATEGORIA CADET PREFERENT

----------------------------------------------

Subcampió del Campionat d’Eivissa i Formentera Udé Ibiza “B”

Subcampió Lliga Preferent i Campió Copa FFIB Preferent Peña Deportiva

Campió Lliga Preferent, Subcampió Copa FFIB Preferent i Campió del Campionat d’Eivissa i Formentera Insular